شروع قدرتمند فصل 3 برای Dow Jones

شروع قدرتمند فصل ۳ برای Dow Jones

شروع قدرتمند فصل ۳ برای Dow Jones

در اولین روز فصل یا همان Quarter‌ سوم مالی سال ۲۰۲۲ بازار سهام آمریکا توانست شروع قدرتمندی را داشته باشد. شاخص سهام Dow Jones توانست ۱ درصد، معادل با ۳۲۱ واحد رشد کند. شاخص سهام NASDAQ Compostie هم ۰.۹ درصد و شاخص سهام S&P500 هم ۱.۱ درصد صعود کردند.

شروع قدرتمند فصل 3 برای Dow Jones

شرکت های شاخص

سهام شرکت های مرتبط با کالاهای تند مصرف و عمومی به طور کلی ۲ درصد در اولین روز ماه July رشد کردند. اوضاع برای شرکت های شاخص در حوزه صنایع مرتبط با تکنولوژی هم خوب بود و شرکت های Apple و Microsoft و Google و Meta هر کدام بیش از ۱ درصد رشد کردند.

مقالات مرتبط

بازار سهام NASDAQ، شاخص NASDAQ Composite و NASDAQ 100

سهام بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی رو در کدوم بازار سهام ترید کنیم و در چه شاخص Index شدند؟ سهام Google، Apple، Microsoft و TESLA رو چطوری تحلیل کنیم و در کدوم بازار سهامشون رو بخریم و بفروشیم؟ کدوم شاخص سهام در کل دنیا بزرگترین مارکت کپ وزنی رو داره؟
پاسخ همه و همه این سوال ها رو در مقاله و ویدئو تکمیلی معرفی بازار سهام NASDAQ، شاخص های اصلی این بازار از جمله NASDAQ Composite و NASDAQ 100 در کنار هم دریافت کنین.

۵۰۰ شرکت برتر دنیا در شاخص S&P500

ترید کردن و سرمایه گذاری روی سهام شرکت های بزرگی مثل مایکروسافت، فایزر، Johnson & Johnson، بوئینگ، HP، اینتل می تونه برای ما تریدرها جذاب باشه و از طرفی سود خوبی هم داشته باشه. این شرکت های بزرگ و بین المللی همگی در یک شاخص بزرگ به نام S&P500 لیست شدند. این شاخص در سطح جهان تاثیرگذار و شناخته شده ست و کوچکترین تغییرات در این شاخص بازار سهام می تونه کل افکار عمومی تریدرها رو به سمت خودش بکشه. در این مقاله شرایط قرارگیری شرکت ها در این شاخص سهام و ۵۰۰ شرکت برتر دنیا در شاخص S&P500، نحوه شکل گیری این شاخص و اسم شرکت هایی که در این لیست قرار دارند رو با هم یاد میگیریم.

رشد شرکت های تکنولوژی و انرژی در Wall Street

روز خوب برای بازار سهام آمریکا در حوزه تکنولوژی و انرژی:
رشد ۱ درصدی شاخص S&P500
رشد ۱.۴ درصد Microsoft
رشد ۱.۸ درصدی Apple
رشد ۰.۸ درصدی شاخص Dow Jones
رشد ۰.۹۴ درصدی شاخص Nasdaq
همه در روز سه شنبه ۷ جون سال ۲۰۲۲.
برای معاملات امروز چقدر آماده اید؟

شاخص داوجونز DowJones 30 (DJIA)

مهمترین شاخص دنیا، مهمترین شاخص سهام جهان، شاخصی که نشان دهنده وضعیت اقتصاد آمریکاست، شاخصی که کل مارکت های جهانی چشم به تغییرات آن دارند، شاخص میانگین صنایع داوجونز یا شاخص داوجونز همان DowJones 30 است که به اختصار با Dow 30 نمایش داده می شود. سهام ۳۰ شرکت برتر آمریکا که هم از لحاظ مارکت کپ و هم از لحاظ عملکرد و سوددهی در رده بندی برترین و موثرترین شرکت ها قرار می گیرند.
در این مقاله و و یدئو تکمیلی به معرفی این شاخص و شرکت های حاضر در ایندکس می پردازیم و نحوه تاسیس و شکل گیری این شاخص را یادمیگیریم.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X