شش برتری معامله گران با ذهن آگاهی در بازار

شش برتری معامله گران با ذهن آگاهی در بازار

شش برتری معامله گران با ذهن آگاهی در بازار

ذهن آگاهی ، خودشناسی و تسلط بر روان خود یکی از بزرگترین توانایی های متمایز کننده یک تریدر با سوددهی مستمر نسبت به سایر تریدرهاست .

در این مقاله ۶ برتری این افراد را با هم بررسی می کنیم.

ویژگی اول : معامله گران با ذهن آگاهی ، بدون مقاومت هستند

به این معنی که آنها به هر معامله ای با پذیرش بدون قید و شرط نتایج برخورد می کنند.  در نتیجه، معاملات سودده منجر به غرور و شادی بیش از حد آنها نشده و معاملات ضررده نیز منجر به افسردگی و ناامیدی آنها نمی شود.

ویژگی دوم : معامله گران با ذهن آگاهی ، می دانند که پول یک دستاورد ثانویه است

معامله گران آگاه به عشق معامله گری ، معامله می کنند،  نه برای پول یا تایید اجتماعی یا هر چیز دیگری.  این حالت ذهنی “غیر چسبنده” پتانسیل آنها را برای معامله گری با بهترین توانایی هایشان آزاد می کند.

مقاله‌ی چرا ضرر های معاملات دردناک هستند و چگونه از آن اجتناب کنیم ممکن است برای شما جالب باشد.

 ویژگی سوم : معامله گران با ذهن آگاهی ، می دانند که کنترلی روی بازار ندارند

معامله گران آگاه این را می پذیرند و از آن قدردانی می کنند که بازارها خارج از کنترل آنها هستند.  بنابراین، آنها وقت خود را صرف پیش‌بینی‌های بی‌فایده بر اساس زمزمه بقیه افراد و نه واقعیت‌های آماری نمی‌کنند.

شش برتری معامله گران با ذهن آگاهی در بازار

ویژگی چهارم : معامله گران با ذهن آگاهی ، به احساسات خود اعتماد نمی کنند.

آنها می دانند که نمی توانند کاملاً به افکار و احساسات خود اعتماد کنند، به خصوص وقتی صحبت پول در میان است.  بنابراین، وقتی متوجه می‌شوند که ذهنشان مضطرب، ترسیده ، یا در تلاش برای کنترل یا قضاوت نتیجه یک معامله است، توجه خود را به پایبندی بدون قید و شرط به برنامه معاملاتی خود معطوف می‌کنند.

 ویژگی پنجم : معامله گران با ذهن آگاهی ، متمرکز هستند .

معامله گران آگاه فقط یک کار را در یک زمان انجام می دهند.  هنگامی که در حال معامله هستند، به طور کامل در روند معاملات جذب می شوند.  آنها در فکر معاملات گذشته یا آینده نیستند.  ذهن آنها در فرصت منحصر به فرد معامله ی حال حاضر حضور دارد.

 ویژگی ششم : معامله گران با ذهن آگاهی ،  خارج از بازارها هم از ذهن خود مراقبت می کنند.

معامله گران آگاه عادت و گرایش به الگوسازی ذهن خود را درک می کنند.  شما به راحتی عصبانی می شوید؟  ناامید؟  تو حسودی؟  غیبت میکنی؟  دروغ گویی؟  اگر بله، اینها انواع عاداتی هستند که شما در حال تقویت آنها هستید و از یکدیگر تغذیه می کنند.  به هر طریقی، این رفتارها در بازار هم خودشان را بروز داده و منجر به مشکلاتی برای معاملات شما می شوند .  بنابراین، معامله گران آگاه تلاش می کنند تا عادات ذهنی سالم را همیشه در خود پرورش دهند.

 

 ثباتی که شما به دنبال آن هستید در ذهن شماست، نه در بازار.  – مارک داگلاس

 

مقالات مرتبط

ترس از دست دادن معامله گران

در هر زمانی از روز، هزاران بازار وجود دارد که منتظر شماهستند. صدها هزار نمودار در بیست و چهار ساعت شبانه روز و ۵ روز هفته در حال نوسان و حرکت هستند که هر تیک آن می تواند براي شما پولسازي کند. برخوردن به معاملات از دست رفته می تواند چالشی واقعی براي معامله گران باشد، و هر روز شما با پول هایی سر و کار دارید که وارد حساب معاملاتی تان نشده اند. اینکه ببینید که این پول چقدر بوده است ذهنیت معامله گر را با چالشی جدي روبرو کرده و منجر به اشتباهات بزرگ در معامله گري می شود.

۵ مرحله معامله گری

پنج مرحله وجود دارد که هر معامله گري در طی سالهاي معامله گري ازآن عبور میکند. شما نمی توانید هیچ کدام از آنها را دور بزنید و نمیتوانید بدون اینکه با خود صادق باشید، بدانید که در کدام مرحله قرار دارید.

روانشناسی معاملاتی چیست و شامل چه بخش‌هاییست

سه اصل مهم در معامله گری را می توان شامل: روانشناسی ترید یا روانشناسی معاملاتی و روانشناسی بازار، استراتژی معاملاتی و نهایتا مدیریت ریسک و سرمایه دانست. احساسات تریدرها به عنوان نیروی محرک روانشناسی در تصمیمات معاملاتی آن ها عمل کرده و تصمیمات معاملاتی و اقتصادی را می توان ناشی از آن دانست.
روانشناسی بازار و روانشناسی ترید، دو مبحث متفاوت هستند که در این مقاله به اختصار به بررسی تفاوت های آن ها پرداختیم و مثال هایی از بازار خرسی و گاوی یا همان بریش (Bearish) و بولیش (Bullish) را می بینیم.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X