فراخوان 59000 خودرو Tesla در آلمان

فراخوان ۵۹۰۰۰ خودرو Tesla در آلمان

فراخوان ۵۹۰۰۰ خودرو Tesla در آلمان

آژانس ترافیک جاده ای آلمان اخیرا اعلامیه ای مبنی بر فراخوان ۵۹۰۰۰ خودرو الکتریکی خودران شرکت Tesla صادر کرده است. این فراخوان شامل مدل های سری Y و سری ۳ از شرکت آمریکایی تسلا با نماد TSLA در بازار سهام NASDAQ و به علت نقص در سیستم اتوماتیک وضعیت اضطراری است. 

فراخوان 59000 خودرو Tesla در آلمان

نقص در سیستم نرم افزاری Tesla

علت انتشار این فراخوان و نیاز به اصلاح در این ۲ سری ماشین های تسلا،‌ به قسمت کنترل الکترونیکی و نرم افزار مدیریت خودرو خودران بر می گردد. این سیستم وظیفه دارد تا در تصادف های جدی به صورت اتوماتیک نسبت به ارسال پیام به ارگان های مورد نظر مانند اورژانس و آتش نشانی اطلاع دهد. 

فراخوان 59000 خودرو Tesla در آلمان

اولین بار شرکت تامین کننده باتری های ماشین های تسلا که در نزدیکی شهر برلین کشور آلمان قرار دارد این نقص را تشخیص داد و اطلاع رسانی کرد. طبق آخرین اخبار، ۵۹۲۱۰ ماشین تسلا دارای این نقص فنی هستند که در حال حاضر معلوم نیست چه تعداد از آن هنوز در آرمان قرار دارند.

چین، پای ثابت مشکلات

این مشکل فنی در روزهای اخیر سر و صدای مخصوص به خود را به پا کرد و به دردسرهای پیشین مدیر عامل شرکت Tesla، چهره معروف Elon Musk اضافه شد. مشکلی که از پیش از این برای تسلا وجود داشت کاهش تعداد خودروهای تولیدی به میزان ۱۷.۹ درصد کمتر از فصل مالی اول سال ۲۰۲۲ بود. علت و ریشه این مشکل صنعتی-اقتصادی که گریبان گیر بسیاری از شرکت های بزرگ دیگر نیز شده است را در جایی نمی توان پیدا کرد جز چین.

فراخوان 59000 خودرو Tesla در آلمان

چین که از ۲ سال پیش دنیا را با موضوع ویروس کرونا درگیر کرده، در ماه های گذشته هم دوباره در حال دست و پنجه نرم کردن با ویروس کروناست و با توجه به قرنطینه هایی که انجام داد و تعطیلی های پیش آمده در فعالیت های صنعتی، زنجیره تامین بسیاری از شرکت ها در سراسر دنیا به درد سر انداخته است.

به گفته ایلان ماسک، کارخانه های جدید تسلا در تگزاس آمریکا و برلین آلمان دارند میلیاردها دلار ضرر متحمل می شوند و باید فکری به حال تامین باتری ها و ملزومات تولید مورد نیاز این شرکت و همچنین بنادر چین کرد.

مقالات مرتبط

ریزش سهام تسلا در جون ۲۰۲۲

ریزش سهام تسلا | سهام شرکت تسلا در ماه گذشته روزهای خوبی را پشت سر نگذاشته بود، اما روزهای اخیر هم این روند همچنان رو به نزول است و شرایط را برای تسلا سختتر کرده است. عوامل اصلی کاهش محبوبیت این سهم در میان تریدرها، سرمایه گذاران و سهامداران را می تواند تاثیر گرفته از قرنطینه های اعمال شده بر اثر کرونا در چین،‌ مشکل زنجیره تامین چیپ های نیمه رسانا و البته خریدن شرکت سهامی twitter دانست. عواملی که اعتماد و باور افراد مرتبط با سهم تسلا در بازار سهام آمریکا را کاهش داده و کاهش چشمگیری را برای این سهم به همراه داشته است.

تحلیل هفته ۲۴ بازار سهام آمریکا

در گزارش تحلیل هفتگی بازار سهام آمریکا در هفته ۲۴ (May,30 تا ۳,June) اهمیت داده های اقتصادی کلان در سراسر کشورهای جهان از جمله استرالیا، آمریکا، اتحادیه اروپا و چین را تحلیل و بررسی می کنیم. هفته گذشته برای شرکت تسلا/Tesla روزهای خوبی نبود اما از سمت دیگر استارباکس / Starbucks، آمازون / Amazon و کاستکو Costco همگی شرایط مثبتی را تجربه کردند.

تحلیل هفته ۲۲ بازار

طبق آنچه در گزارش های هفتگی قبل گفته بودیم، همچنان بازار سهام در روند نزولی کلی قرار دارد و از سوی دیگر داده های تورمی و نرخ تورم در کشورهای آمریکا، انگلستان، ژاپن و چین همواره به مشکلات اقتصادی فراگیر در بازارها دامن می زنند.
جدای از بحث تورم، موضوع رکود نگرانی مهم دیگریست که کشورهای اصلی و اثرگذار در بازارهای مالی جهانی که واحدهای پولی آن ها نیز در بازار فارکس جزء ارزهای اصلی محسوب می شوند را دچار نگرانی کرده است.
شاخص S&P500 با وجود اصلاحی که در روز پایانی هفته ۲۰ بازار (۱۶ الی ۲۰ May) تجربه کرد، همچنان در روندی نزولی قرار دارد. هفته گذشته برای پوزیشن Buy هفته خوبی نبود!

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

بازار سهام NASDAQ، شاخص NASDAQ Composite و NASDAQ 100

سهام بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی رو در کدوم بازار سهام ترید کنیم و در چه شاخص Index شدند؟ سهام Google، Apple، Microsoft و TESLA رو چطوری تحلیل کنیم و در کدوم بازار سهامشون رو بخریم و بفروشیم؟ کدوم شاخص سهام در کل دنیا بزرگترین مارکت کپ وزنی رو داره؟
پاسخ همه و همه این سوال ها رو در مقاله و ویدئو تکمیلی معرفی بازار سهام NASDAQ، شاخص های اصلی این بازار از جمله NASDAQ Composite و NASDAQ 100 در کنار هم دریافت کنین.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X