معاملات برگشتی یا ادامه دهنده‌ی روند؟ مسئله این است…

معاملات برگشتی یا ادامه دهنده‌ی روند

همه ی ما معامله گران بازارهای مالی دوست داریم که تمام یک موج حرکتی قیمت را برای خود بگیریم. اصولا به کم قانع نیستیم. می خواهیم کفِ کف خرید کنیم و سقفِ سقف بفروشیم.

اگر معامله گر بازارهای مالی باشید متوجه شده اید که این اتفاق به ندرت برایتان رخ داده است.

گرفتن تمام یک موج برای بازارگردان ها بسیار مشکل است چه برسد به ما تریدرهای خرد. بازارگردان که احتمالا سقف و کف بازارها را به خوبی می دانند به دلیل پر نشدن اردرهایشان نمی توانند تمام سقف و کف بازار را بگیرند و ما تریدرهای خرد چون نمی توانیم سقف و کف دقیق را تشخیص بدهیم.

در این مقاله با هم بررسی می کنیم که چطور از ستاپ های ادامه دهنده و برگشتی بیشترین بهره را ببریم.

ستاپ های برگشتی

ستاپ های برگشتی یعنی ترید بر خلاف حرکت بازار…
یعنی ما اینطور تحلیل می کنیم که قیمت به یک سقف یا کفی رسیده و تحلیل ما این است که قیمت از آن محدوده برخواهد گشت. به اصطلاح سقف یا کف بازار را شناسایی کرده ایم. پس به امید برگشت قیمت از آن محدوده وارد معامله ی برگشتی می شویم.

ستاپ های ادامه دهنده

  • ستاپ های ادامه دهنده یعنی ترید در جهت روند یا حرکت بازار
  • یعنی در اصلاح های موقتی قیمت وارد معامله می شویم. در این ستاپ ها درست است که کف یا سقف بازار وارد نشده ایم ولی چون در جهت روند بازار هستیم خیال آسوده تری داریم.

معاملات برگشتی یا ادامه دهنده‌ی روند

کدام ستاپ کارآمد تر است؟

مشخصا ستاپ های برگشتی سود بیشتری را از آن ما می کند ولی ستاپ های ادامه دهنده خیال آسوده تری را برای ما در پی دارد. اکثر معامله گرها به دنبال سود بیشتر هستند و بالطبع ستاپ های ادامه دهنده را انتخاب می کنند، اما واقعیتی که باید با آن کنار بیاییم این است که تمام یک موج برای ما نیست! چرا!؟ چون هرگز نمی توانیم به صورت مستمر تمام یک موج را برای خود کنیم و اگر چنین ستاپ هایی وجود داشتند به وسیله ی ربات نظم و تعادل در بازارها از بین می رفت.
پس باید بپذیریم که فقط بخشی از یک موج روزی ماست.

ستاپ ها ادامه دهنده و برگشتی در استراتژی

اصولا توضیه می شود که به جهت حفظ تمرکز فقط “یک یا دو ستاپ” ادامه دهنده ی روند و “یک یا دو ستاپ” برگشتی در استراتژی خود داشته باشید.(به همراه نقطه یا نقاط ورود، استاپ لاس و تارگت ها) با گذشت زمان هرچه حرفه ای تر شدید می توانید تعداد ستاپ های خود را افزایش دهید.
محدود بودن تعداد ستاپ ها در استراتژی منجر به این می شود که در بازار منظم تر و با دیسیپلین تر عمل کنید.

ستاپ های برگشتی و ادامه دهنده و ارتباط آن ها با تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال اگر بیشتر از تکنیکال به معامله گران کمک نکند قطعا کمتر هم نیست. فرض کنید شما درتحلیل فاندامنتال خود، تا یک ماه آینده مارکت را صعودی می بینید، پس بهتر است که تمرکز و ماکسیمم حجم معاملات خود را روی ستاپ های ادامه دهنده ی روند بگذارید و معاملات برگشتی را با نصف حجم معمول خود وارد شوید.

نتیجه گیری

  • از تمام موارد عنوان شده در بالا این نتیجه حاصل می شود که وزن معاملات ادامه دهنده ی روند در موفقیت معامله گران بیشتر از معاملات برگشتی است.
  • از یک سو طمع معامله گران برای گرفتن کل یک موج باعث ایجاد مشکلات روانشناسی در حین ترید و ضررهای ناشی از آن می شود. این طمع باعث می شود که معامله گر برای ورود به معامله دچار عجله یا وسواس بیش از حد شود و مشخصا نتیجه ی قابل قبولی از این هیجان بدست نمی آورد.
  • از سوی دیگر ترید در جهت روند همیشه یک آسودگی خیال برای معامله گران به همراه دارد که باعث می شود همواره بتوانند از ماکسیمم ظرف و توان ذهنشان در معاملات استفاده کنند.
  • اگر تریدر بازارهای مالی باشید به خوبی دریافته اید که بازار همیشه در جهت روند حرکات قوی تری را انجام می دهد.
    برای یک معامله گر چه چیزی ازین با ارزش تر است که ببیند در سمتی از بازار پوزیشن دارد که حرکات قوی بازار در همان جهت در حال شکل گیری است.

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

مقدمه‌ای بر تحلیل تکنیکال: راهنمای جامع برای معامله‌گران تازه‌کار

مقدمه‌ای بر تحلیل تکنیکال: راهنمای جامع برای معامله‌گران تازه‌کار؛ آشنایی با مفاهیم اولیه، نمودارها، الگوهای قیمتی و نشانگرهای تکنیکی. شروع مسیر موفقیت در بازارهای مالی از اینجا

بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک در سال ۲۰۲۲

بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری مناسب می دانید؟ اگر یک صندوق سرمایه بزرگ باشید چقدر از سرمایه تحت مدیریت خود را وارد بازار کریپتوکارنسی می کنید؟ آیا صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک یا همان Hedge Fund علاقمند به سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شده اند و ریسک های آن را می پذیرند؟ در مقاله بیت کوین و صندوق های پوشش ریسک به بررسی موضوع ورود صندوق های سرمایه گذاری پوشش ریسک (Hegde Fund) به حوزه بازار بین المللی ارز دیجیتال می پردازیم.

روانشناسی معاملاتی چیست و شامل چه بخش‌هاییست

سه اصل مهم در معامله گری را می توان شامل: روانشناسی ترید یا روانشناسی معاملاتی و روانشناسی بازار، استراتژی معاملاتی و نهایتا مدیریت ریسک و سرمایه دانست. احساسات تریدرها به عنوان نیروی محرک روانشناسی در تصمیمات معاملاتی آن ها عمل کرده و تصمیمات معاملاتی و اقتصادی را می توان ناشی از آن دانست.
روانشناسی بازار و روانشناسی ترید، دو مبحث متفاوت هستند که در این مقاله به اختصار به بررسی تفاوت های آن ها پرداختیم و مثال هایی از بازار خرسی و گاوی یا همان بریش (Bearish) و بولیش (Bullish) را می بینیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X