پتانسیل رشد سهام Exxon Mobil

پتانسیل رشد سهام Exxon Mobil

پتانسیل رشد سهام Exxon Mobil

پتانسیل رشد سهام Exxon Mobil با نماد XOM در بازار سهام وال استریت (NYSE) از پیشتازان صعودی ارزش سهام در پایان هفته بود. شرکت اکسون موبیل از غول های چند ملیتی صنعت نفت و گاز در سطح جهان است که اصالتی آمریکایی دارد و در بازار سهام وال استریت ایندکس شده است.

چرا Exxon Mobil می تواند رشد زیادی داشته باشد؟

با تغییراتی که در حوزه تامین انرژی در سال جاری اتفاق افتاد، اکسون موبیل با نرخ عرضه ۱۰۵ دلار به ازای هر بشکه نفت و ۵ دلار به ازای هر گالون در مارکت کشور ایالات متحده آمریکا مواجه شد. در ماه های اخیر این شرکت سهامی که بزرگترین شرکت نفتی آمریکاست توانسته است مبلغی در حدود ۷.۴ میلیارد دلار بیش از فصل اول مالی سال ۲۰۲۲ کسب سود کند. 

پتانسیل رشد سهام Exxon Mobil

این مبلغ به این همین سطح محدود نمی شود و مطابق پیش بینی ها می بایست Exxon Mobil برای فصل دوم مالی سال جاری یا همان Q2 سودی بیش از ۱۶ میلیارد دلار را ثبت نماید. 

شایان ذکر است که بالاترین سطح کسب سود این شرکت در سال ۲۰۱۲ با مبلغی معادل با ۱۵.۹ میلیارد دلار در یک فصل مالی بوده است. در روز جمعه گذشته شرکت اکسون توانست یکی از پیشروهای بازار سهام آمریکا باشد و قیمت سهام خود را با ۲.۲ دلار افزایش به ۸۷.۵۵ دلار برساند. همچنین این شرکت اعلام کرده که در حدود ۳۰۰ میلیون دلار از دارایی های سابق خود را می خواهد به فروش برساند.

لذا می بایست به طور جدی به تحلیل این سهم پرداخت و شاید بتوان گفت این سهمی است که باید در واچ لیست خود داشته باشیم تا از تغییرات صعودی آن با خبر و از فرصت های این مسیر کسب سود کنیم.

 

منبع: رویترز

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

ورکشاپ رایگان ورود به بازار بورس آمریکا

آشنایی با ترید در بزرگترین بازار سهام دنیا، بورس وال استریت، بورس NASDAQ و هزاران شرکت بزرگ دنیا از جمله Microsoft و Amazon و Google و Apple و Pfizer و Walmart و … از داخل ایران. در این ورکشاپ یادمیگیریم برای ورود به بازار بورس آمریکا باید چی کار کرد

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X