چرا اور ترید می کنیم – over trading چیست

چرا اور ترید می کنیم - over trading چیست

چرا اور ترید می کنیم؟

اور ترید یکی از چالش برانگیزترین مباحثی است که یک معامله گر باید درک کند. اگر تمایل به خرید و فروش بیش از حد داشته باشید ، پول زیادی از دست خواهید داد.

هر زمان که پول خود را وارد بازار می کنید، آن را در معرض دید بازار قرار می دهید و هر چه بیشتر پول خود را در معرض بازار قرار دهید، احتمال اینکه راه خود را از شما جدا کند، بیشتر می شود.

در این مقاله، به شما می گوییم که چگونه می توانید اورترید را به حداقل برسانید.

 

اورترید چیست؟

اور ترید یا معاملات بیش از حد زمانی اتفاق می افتد که شما معاملاتی بسیار بزرگ انجام می دهید و ریسک های محاسبه نشده را می پذیرید.

هیچ قانونی وجود ندارد که معامله گران را از معامله بیش از حد منع کند، اما به چند دلیل تکرار این مورد می تواند به حساب معاملاتی شما آسیب بزند.

معامله گران معمولاً پس از متحمل شدن یک ضرر بزرگ یا یک دوره پیاپی از ضرر های کوچک اورترید می کنند. برای جبران ضرر خود بصورت انتقام جویانه، سعی می کنند تا هر کجا که می توانند سود کنند، معمولاً با افزایش اندازه و حجم معاملات خود.

متأسفانه در بسیاری از مواقع معاملات آنها به ضرر بیشتری ختم می شود و در نقطه ای کل حساب خود را به باد می دهند. این یکی از دلایل اصلی شکست ۹۵ درصد معامله گران است.

 

علائم اورترید چیست؟

چند ویژگی زیر به شما کمک می کند بفهمید در حال اور ترید هستید:

– اگر معامله ای را با ضرر ببندید و عمیقاً باور داشته باشید که نباید آن معامله را انجام می دادید، شما در حال اور ترید هستید.

– صرف زمان بیش از حد نیاز برای نگاه کردن به چارت ، و یا‌ آسیب‌پذیر شدن در برابر فعالیت‌های بیش از حد بازار .

بزرگترین مسئله این است که بسیاری از معامله گران به وضوح از اینکه در حال اور ترید هستند ، بی اطلاع هستند

از آنجایی که شناسایی شرایط تحریک‌کننده احساسات در بازار دشوار است ، باید زمانی که در هیچ معامله‌ای نیستید، با برنامه‌ریزی و استراتژی معاملاتی خود با این دشمن مبارزه کنید.

چگونه می توان از اور ترید جلوگیری کرد؟
برای جلوگیری از اور ترید، به نسخه نیاز دارید. البته در مورد نسخه های پزشکی صحبت نمی کنم، بلکه نسخه هایی که شما را از انجام معاملات تکانشی یا احساسی نجات می دهد.

این لیستی از کارهایی است که باید برای جلوگیری از اورترید انجام دهید:

 1. داشتن طرح معاملاتی
  بهتر است با ایجاد یک استراتژی معاملاتی و برنامه معاملاتی زودتر از موعد، جلوی معاملات بیش از حد تهاجمی را بگیرید.
  بازارهای معاملاتی در واقع نبردی بین مکانیسم های عقلانی یا تحلیلی مغز شما در مقابل مکانیسم های مغز احساسی شما است.
  تنها راه پیروزی در این نبرد، طراحی و پایبندی به یک استراتژی معاملاتی است.
  این کاری است که همه معامله گران در ابتدا باید انجام دهند تا الگوهای معاملاتی درست معاملات منطقی و تحلیلی را به جای معاملات هیجانی پرورش دهند.
  معامله در بازارها به طور طبیعی باعث ایجاد احساسات و معاملات هیجانی می شود، اما اگر قصد مقابله با این واقعیت را نداشته باشید، تقریباً همیشه بیش از حد معامله خواهید کرد.
 2. مدیریت صحیح ریسک
  یک برنامه مدیریت ریسک به عنوان بخشی از استراتژی معاملاتی شما ضروری است.
  شما باید از دو رویکرد واقع بینانه مدیریت ریسک استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که بیش از حد معامله نمی کنید:

  • ریسک خود را در هر معامله محاسبه کنید
   این به معامله گر بستگی دارد که تصمیم بگیرد چقدر پول در هر معامله از دست بدهد. برای ریسک مورد پذیرش معامله گر می تواند از ۱٪ تا ۱۰٪ متغیر باشد.
   با این حال، اگر تا ۱۰ درصد قمار می کنید، تنها پنج معامله طول می کشد تا ۵۰ درصد از سرمایه معاملاتی خود را از دست بدهید، به همین دلیل است که معمولاً بهتر است از درصد کمتری استفاده کنید.
   شما باید اطمینان حاصل کنید که درصد ریسک قابل مدیریت است و همچنان می توانید به اهداف خود برای سطح ریسکی که متحمل می شوید دست یابید.
  • ریسک به ریوارد
   اگر حداکثر ضرر احتمالی شما در یک معامله ۱۰۰ دلار و حداکثر سود ممکن شما ۳۰۰ دلار باشد، نسبت ریسک در برابر پاداش ۱:۳ است. بسیاری از معامله گران نسبت ریسک به پاداش ۱:۳ را ترجیح می دهند.
 3. تعداد معاملات در روز را محدود کنید
  تعداد معاملات بالا اغلب به درآمد زیاد تبدیل نمی شود. در عوض، اثربخشی معاملات تفاوت واقعی را ایجاد می کند.
  پس از یک معامله پربار با سود قابل توجه، می توانید برای ادامه معاملات بیشتر در آن روز وسوسه شوید، اما بازار طبق دستورات شما کار نمی کند. اینطور نیست که یک لامپ را بمالید و یک جن ظاهر شود و یک استراتژی معاملاتی عالی به شما بدهد. پس از چند معامله موفق، ممکن است شروع به از دست دادن کنید.
  در اینجا یک توصیه سریع وجود دارد: محدودیتی برای تعداد معاملاتی که می خواهید در یک روز باز کنید تعیین کنید. به این قانون پایبند باشید و اگر دوست دارید یک معامله دیگر باز کنید، به خود یادآوری کنید که همیشه فردا وجود دارد.
 4. یک روز مرخصی بگیرید
  وقتی شکست می‌خورید، معاملاتی را باز می‌کنید که کاملا طمع و عصبانیت شما را تحت تأثیر قرار می دهد. برخی از معامله گران اور ترید می کنند و معاملات ناموفق زیادی را در یک روز انجام می دهند زیرا خشم و نیاز به اصلاح وضعیت فعلی آنها را کور کرده است.
  بنابراین، به جای اینکه قربانی این این وضعیت شوید، یک گزینه مطمئن‌تر ، استراحت کردن است. در حین انجام این کار، خشم شما نسبت به ضرر اخیر فروکش می کند و به شما این امکان را می دهد که واضح تر فکر کنید و معاملات را منطقی تر انجام دهید.
 5. قوانینی را تعیین کنید
  افزودن قوانین برای ورود به معامله به شما کمک می کند تا از قرار دادن سفارش هایی که مطابق با استراتژی معاملاتی شما نیستند جلوگیری کنید. تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال یا ترکیبی از این دو ممکن است برای تدوین قوانین استفاده شود.
 6. شما نمی توانید بازار را کنترل کنید
  اورتریدر ها در حال تلاش برای به دست آوردن کنترل بر بازار هستند. شما باید واقعاً فکر کنید و از خود سؤال کنید که آیا فکر می کنید در حال تلاش برای کنترل بازار هستید یا خیر. وقتی درک کنید و واقعاً موافق باشید که کنترلی بر بازار ندارید، شروع به تفکر به روشی متفاوت خواهید کرد.

سخن پایانی

معامله گری نیاز به خودکنترلی شدید دارد. اگر بتوانید خودتان را کنترل کنید، به سرعت تغییراتی در نتایج شما نشان داده خواهد شد.

مقالات مرتبط

روانشناسی معاملاتی چیست و شامل چه بخش‌هاییست

سه اصل مهم در معامله گری را می توان شامل: روانشناسی ترید یا روانشناسی معاملاتی و روانشناسی بازار، استراتژی معاملاتی و نهایتا مدیریت ریسک و سرمایه دانست. احساسات تریدرها به عنوان نیروی محرک روانشناسی در تصمیمات معاملاتی آن ها عمل کرده و تصمیمات معاملاتی و اقتصادی را می توان ناشی از آن دانست.
روانشناسی بازار و روانشناسی ترید، دو مبحث متفاوت هستند که در این مقاله به اختصار به بررسی تفاوت های آن ها پرداختیم و مثال هایی از بازار خرسی و گاوی یا همان بریش (Bearish) و بولیش (Bullish) را می بینیم.

ترس از دست دادن معامله گران

در هر زمانی از روز، هزاران بازار وجود دارد که منتظر شماهستند. صدها هزار نمودار در بیست و چهار ساعت شبانه روز و ۵ روز هفته در حال نوسان و حرکت هستند که هر تیک آن می تواند براي شما پولسازي کند. برخوردن به معاملات از دست رفته می تواند چالشی واقعی براي معامله گران باشد، و هر روز شما با پول هایی سر و کار دارید که وارد حساب معاملاتی تان نشده اند. اینکه ببینید که این پول چقدر بوده است ذهنیت معامله گر را با چالشی جدي روبرو کرده و منجر به اشتباهات بزرگ در معامله گري می شود.

۵ مرحله معامله گری

پنج مرحله وجود دارد که هر معامله گري در طی سالهاي معامله گري ازآن عبور میکند. شما نمی توانید هیچ کدام از آنها را دور بزنید و نمیتوانید بدون اینکه با خود صادق باشید، بدانید که در کدام مرحله قرار دارید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X