پرش لینک ها

۷ نکته برای معامله گری منضبط

۷ نکته برای معامله گری منضبط

شروع این مقاله با یه سوالی خیلی مهم هستش

معنی ، آنچه را که میبینی معامله کن ، چیست؟ 

جمله ی (آنچه را که میبینی معامله کن)، عبارتی است که معامله گران دوستش دارند . با این حال معنی درستی که پشت این عبارتست نا شناخته مانده است.در پایان این مقاله شما این را خواهید فهمید که چرا احتمالا آنچه را که میبینید معامله نمیکنید. 

 

آنچه را که میبینی معامله کن در برابر آنچه را که فکر میکنی معامله کن

در حالیکه معامله گری آنچه می بینید مناسب ترین سناریویی را شرح میدهد که در آن معامله گران تصمیمات عینی و مبتنی بر تحلیل قیمت را می گیرند، معامله گریِ آنچه فکر میکنید دقیقا در مقابل آن قرار داشته و همان چیزی است که اکثریت معامله گران تصمیمات معامله گری شان بر مبنای آن اتخاذ می کنند. یعنی تصمیم گیری بر اساس محرکهای احساساتی ، تکانه ای و افکار واهی و پوچ.

۷ نکته برای معامله گری منضبط

هفت ترفند برای اینکه در مفهوم آنچه میبینی معامله کن استاد شوید

ترفند1- قانون 5 ثانیه

قبل از اینکه در معامله‌یِ بعدی دکمه ورود را فشار دهید، چند ثانیه مکث کنید و از خودتان بپرسید آیا واقعا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ انگشتتان را از روی ماوس بردارید، یک قدم به عقب بروید و کُل چارت قیمت را نگاه کنید.مفهوم یک حرفه ای چطور عمل میکند برای بسیاری از معامله گران ناشناخته است. 

ترفند2- یک کندل بیشتر صبر کنید

این ترفند چیزی است که تحول بزرگی را در زندگی بسیاری از معامله گران بوجود اورده است. بسیاری از اشتباهات معامله گری را می توان به ورود زود هنگام به پوزیشنی که هنوز همه معیارهای ورود را نداشته است نسبت داد. اگر قبل از تصمیم به انجام معامله فقط یک کندل بیشتر صبر کنید این کار عملکرد معامله گری شما را بسیار تحت تاثیر خود قرار میدهدزیرا که وارد بسیاری از پوزیشن ها نخواهید شد. اگر شروع به انجام این تمرین کنید آن وقت خواهید دید که فهمیدن اینکه احساسات چگونه معامله گری شما را تحت تاثیر قرار می دادند انقدر ها هم سخت نیست. 

ترفند3- تصمیم گیری کندل به کندل

تصمیم به ورود در معامله در زمانی که هنوز کندل تایم فریمی که درآن هستید بسته نشده اغلب اوقات، البته نه همیشه، علت اشتباهات احساسی و تکانه ایِ معامله گری است. بخصوص در مورد معامله گران مبتدی می توان گفت عدم ورود به معامله در میانه کندل در عملکرد معامله گری ایشان تاثیر بزرگی می تواند داشته باشد. شاید خیلی ها چنین اعتقادی نداشته باشند ولی به شما قول می دهم که اگر این ترفند را امتحان کنید و و با ورود در میانه یِ کندل مقایسه کنید تفاوت این دو روش را بخوبی احساس خواهید کرد. درست مانند ترفند قبلی ، همین که شروع کنید از این مفهوم استفاده کنید ، متوجه خواهید شد که اغلب اوقات قربانی تصمیمات معامله گری تکانه ای خود بوده اید بخصوص در زمانهایی که تمام روز را به مانیتور و چارت قیمت چشم دوخته بودید. 

۷ نکته برای معامله گری منضبط

ترفند4- از چک لیست کتبی استفاده کنید

این مورد بسیار مهم است. همه یِ معیارهای ورود خود را بنویسید و لیست آنها را جلوی خود قرار دهید.معمولا اگر قوانین را بتوانید جلوی خود ببینید کمتر علاقه دارید که آنها را زیر پا بگذارید.

ترفند5- معامله گری و رسم نمودار را جداگانه انجام دهید

ما اغلب اوقات معامله گران را برای کشیدن نمودارها و انجام تحلیل و تماشای نمودار قیمت ،به استفاده از ابزار های مختص نمودار کشیدن مانند(tradingview.com) تشویق میکنیم . معامله گرانی که فقط از یک پلتفرم هم برای تحلیل نمودار قیمت و هم برای اجرای معاملات و اُردر گذاری استفاده میکنند (به خاطر اینکه هم خطوط اجرای معامله و ورود را و هم خطوط رسم شدن جهت تحلیل را یکجا با هم می بینند) بیشتر مستعد انجام اشتباهات معامله گری احساسی هستند. در مقاله یِ دیگری شرح خواهیم داد که چگونه میتوان تحلیل و اجرا را از هم جداسازی کرد.(شاید درآینده یِ نزدیک) 

ترفند6- برای سناریوهای خرید و فروش پلن معاملاتی داشته باشید

زمانی که پلن معاملاتی خود را می نویسید،همیشه یک پلن برای سناریوهای هم خرید و هم فروش داشته باشید.حتی اگر بازار خیلی هم گاوی(صعودی) بنظر می رسیداز خودتان بپرسید که چه اتفاقی باید بیافتد که بتوانم پوزیشن فروش بگیرم،قیمت باید کجا باشد ؟ این رویکرد به شما کمک می کند تا باذهن باز و منعطف در بازار حضور داشته باشید. اگر تمرکز زیادی روی یک سمت بازار داشته باشید، آن وقت همیشه در ذهن تان زمزمه می کنید که یک معامله جدید باید باز کنید و بر مبنای نظر یک طرفه تان اقدام کنید که این ضربه زننده است.

ترفند7- از نظرات سایرین صرف نظر کنید

بعنوان یک معامله گر باید مسئولیت تمامی اعمالتان را بر عهده بگیرید. شما نیاز به یک رویکرد منسجم و اعتماد به روشها و توانایی هایتان دارید.در قبال قوانین و رویکردهایتان کاملا شفاف باشید. باید ازگوش کردن به نظرات افراد دیگر اجتناب کنید.زیرا منجر به تعصب تایید می شود و باعث معامله گریی بدون اعتماد به نفس و با اعتقاد متزلزل می گردد.

نتیجه: معنی واقعی آنچه را که میبینی معامله کن چیست؟

امیدوارم مفهوم واقعی آنچه را که میبینی معامله کن برای تان روشن شده باشد.بسیاری از معامله گران هستند که بارها و بارها قربانی ندانستن نحوه معامله گری انچه میبینند می شوند. و بطور مستمربجای اینکه تصمیمات بر مبنای تحلیل و اهداف عینی بگیرند، بیشتر بر مبنای احساسات و واکنش های تکانه ای عمل می کنند.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
مشاهده
کشیدن