تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۷ بازار سال ۲۰۲۳

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۷ بازار سال ۲۰۲۳

بازار وال استریت،  در هفته ۷  بازار سال ۲۰۲۳ ، روند نزولی را تجربه کرد و کلیت بازار سهام وال استریت در یک هفته گذشته با نزول به علت دیتاهای تورمی همراه بوده است. در گزارش این هفته روند شاخص ها و اتفاقات مهم در هفته گذشته را بررسی می کنیم.

 

نقشه بازار

شاخص S&P 500  در روز جمعه ۰.۲۸ درصد برای هفته پایانی کاهش یافت و به ۴۰۷۹.۰۹ واحد رسید و در سه جلسه از پنج جلسه ضرر کرد.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

با عطف به عملکرد هفتگی بخش‌های S&P 500 ،  شش بخش از آن‌ها با منفی پایان یافتند. انرژی در بحبوحه کاهش قیمت‌های آتی نفت خام تقریباً ۷ درصد سقوط کرد که بخشی از آن به دلیل داده‌هایی بود که نشان‌دهنده افزایش ذخایر نفت خام ایالات متحده بود. Consumer Discretionary برندگان را رهبری کرد.  در زیر نقشه شاخص S&P500 را مشاهده می‌کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

Earning season

این هفته سود فصل چهارم در طول هفته همچنان ادامه داشت. اسامی عمده ای که نتایج را اعلام کردند شامل غول نوشیدنی کوکاکولا (KO)، شرکت اجاره تعطیلات Airbnb (ABNB)، پلتفرم بازی آنلاین Roblox (RBLX)، شرکت پخش جریانی Roku (ROKU)، Shopify کانادا (SHOP) و سازنده تجهیزات کشاورزی Deere (DE) بودند.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7 تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7 تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7 تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

هفته آینده گزارش‌هایی از غول‌های خرده‌فروشی مانند Walmart (WMT) و Home Depot (HD) خواهیم دید که باید وضعیت هزینه‌های مصرف‌کننده را در طول سه ماهه فروش تعطیلات مهم نشان دهد. غول تراشه NVIDIA (NVDA) نیز در حال بهره برداری است.

 

این هفته همچنین شاهد انتشار پرونده های نظارتی توسط صندوق های تامینی و سرمایه گذاران بود که سهام و دارایی های خود را در شرکت ها در پایان سه ماهه چهارم افشا کردند. در میان برجسته ترین آنها، برکشایر هاتاوی وارن بافت (BRK.B) (BRK.A) بود. این شرکت سهام خود را در اپل (AAPL) بارگیری کرد و در عین حال برخی از سهام خود را در تولید نیمه هادی تایوان (TSM) و برخی از سهام بانکداری سنتی خود را کنار گذاشت.

 

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

اخبار اقتصادی مهم در این هفته

اخبار این هفته تحت سلطه داده های اقتصادی در مورد تورم و معنای آن برای آینده مسیر فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بود. این منجر به معاملات نوسانی در طول هفته شد که در آن شاخص‌های اصلی وال استریت به چندین نقطه پایانی متفاوت رسیدند.

 

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

در روز سه‌شنبه، گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده برای ژانویه داغ‌تر از حد انتظار بود. علاوه بر این، داده‌های روز پنجشنبه نشان داد که قیمت‌های تولیدکننده نیز در ژانویه بیش از حد انتظار افزایش یافته است. اعداد و ارقام نگرانی هایی را برانگیخته است که هنوز کارهای بیشتری برای مبارزه با تورم باید انجام شود و فدرال رزرو دلیلی برای افزایش نرخ بهره تا زمانی که صلاح بداند خواهد دید.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

نظرات چندین سخنران بانک مرکزی در این هفته در مجموع کاملاً ضد و نقیض بوده است، به طوری که برخی از آنها مانند لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند و جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، حتی گفته اند که آنها به جای ۲۵ واحد پایه فعلی، از افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره حمایت می کنند.

 

به غیر از دو گزارش تورم، تقویم اقتصادی هفتگی نشان داد که خرده‌فروشی در ژانویه افزایش یافته است، که نشان می‌دهد مخارج مصرف‌کننده قوی باقی مانده است، که به نوبه خود می‌تواند قیمت‌ها را بالا نگه دارد.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

معامله‌گران همچنین داده‌ها را در قالب تولید صنعتی، نظرسنجی تولیدی Empire State، شروع و مجوزهای مسکن، ادعای بیکاری هفتگی، چشم‌انداز تجاری Philly Fed، قیمت‌های واردات/صادرات، شاخص‌های پیشرو و درآمد خدمات انتخابی هضم کردند.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

تحلیل شاخص S&P500

ابتدا نگاهی به تحلیل هفته گذشته داشته باشیم:

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

طبق پیش بینی ، هفته گذشته با تاثیر از دیتاهای تورمی که منتشر شد روند نزولی را در پیش داشتیم . با توجه به تحلیل بلند مدتی خود احتمالا در این هفته نیز نزول خواهد داشت. توجه داشته باشید در هفته‌ی پیش رو دیتاهای مهم مسکن منتشر خواهد شد.

تحلیل هفتگی وال استریت هفته 7

 

 

مقالات مرتبط

تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین

این هفته شاهد روند کاهشی در بازار سهام آمریکا، قیمت دلار استرالیا در بازار فارکس و همینطور قیمت بیت کوین در بازار ارز های دیجیتال بودیم. این اتفاقات چقدر به هم وابسته هستند و این قیمت ها و شاخص ها چطور با هم مرتبط هستند؟ ارائه گزارشات مثبت ارنینگ (Earning) مایکروسافت و اپل و تسلا توانست در این بازار قرمز رنگ، برای این سه شرکت رنگ سبز و روند مثبت را به همراه داشته باشد
افزایش نرخ تورم در آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا تمایل سیاستگذاران مالی را به سمت سیاست های انقباضی پولی برده تا بتوانند تورم را مهار کنند، این تصمیمات چگونه بر بازارهای مالی جهانی تاثیرگذار خواهد بود؟
برای پاسخ این سوالات شما را مطالعه این مقاله و ویدئو تحلیل هفتگی وال استریت با آبتین دعوت می کنیم.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۸ بازار سال ۲۰۲۲

هفته پرنوسان و پرهیجان ۱۸ بازارهای مالی با تصمیم افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، انگلستان و استرالیا همراه بود. بازار وال استریت واکنش بسیار خوبی به تصمیمات فدرال رزو نشان داد، اما مدت زیادی نتوانست در مقابل روند نزولی بازارهای سرمایه دوام بیاورد.
قرنطینه های چین هم همچنان به کاهش ارزش دلار استرالیا دامن زد و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش پول انگستان و استرالیا هستیم. تحلیل چرات شاخص S&P به ما می گوید که روند نزولی هنوز تمام نشده اما شاید بتوان در هفته یا هفته های آتی از پوزیشن های Sell به پوزیشن های Buy تغییر رویه بدهیم.
در مقاله و ویدئو اختصاصی مجموعه ATS تحلیل هفتگی بازار و پیش بینی هفته آینده را مشاهده کنید.

تحلیل هفتگی وال استریت، هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲

هفته قرمزپوشان در بازار سهام آمریکا و ارزهای مهم فارکس! هفته ۱۷ سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد ریزش در بازارهای سهام و صنایع مختلف بود و از سمت دیگر هم دلار استرالیا، پوند انگلستان، یورو اروپا و ین ژاپن هم دچار ریزش و روند نزولی بودند.
سهم های شرکت های اپل و مایکروسافت و متا و کوکاکولا رو به صعود، آمازون و بوئینگ رو به سقوط!
توصیه ما به شما این است: در شرایط هفته های جاری به شدت مراقب روند ریزشی بازار و سیاست های انقباضی پولی و بانکی در آمریکا و اروپا باشید، و البته از فرصت های خاص این شرایط برای کسب سود استفاده کنید.

نیم نگاهی به فصل جدید Crypto Currency و فصل ۴ سال ۲۰۲۲

پرونده سال ۲۰۲۲ با روزهای تلخ و شیرینش برای بازار ارز دیجیتال به پایان رسید، اما تبعات فصل مالی ۴ همچنان پابرجا هستند و تاثیر دومینویی ورشکستگی FTX و موش دواندن Binance برای بیرون کردن رقیبش از بازار همچنان دامنگیر معاملات و بازار Crypto Currency هستند. این روند منفی برای بازار ارز دیجیتال چطور شروع شد و چه تبعاتی تا اوایل سال میلادی جدید برای ما خواهد داشت؟ در این مقاله همراه مجموعه ATS‌ باشید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
X